Václav Vislous je ekonom a manažer s mezinárodním přehledem, širokou jazykovou vybaveností a bohatými zkušenostmi ze státního, poradenského i soukromého sektoru v sektorech energetiky, udržitelnosti a dopravy.

Václav Vislous získal bakalářské vzdělání na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (IES FSV UK) a navázal na něj magisterským studiem v oboru manažerské a finanční ekonomie na francouzské HEC Paris. Hlavními oblastmi jeho zájmu jsou udržitelná mobilita, moderní energetika a ekonomická konkurenceschopnost.

Během svých studií na IES FSV UK byl na stáži ve společnosti McKinsey & Company. Následně se stal asistentem prof. Michala Mejstříka v Národní ekonomické radě vlády, kde je spolupodepsán pod dokumentem Rámec strategie konkurenceschopnosti. Jako vyslanec prof. Mejstříka působil nějakou dobu jako poradce ministra na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Od roku 2012 do roku 2014 Václav působil jako analytik v poradenské společnosti Arthur D. Little. Od roku 2014 se v rámci rodinné nadnárodní skupiny podílel na optimalizaci její finanční pozice prostřednictvím efektivní restrukturalizace půjček a také na řízení transformačních a strategických projektů a rozvoj nových mezinárodních klientů.

V roce 2017 se stal jednatelem a vlastníkem společnosti VILEN, s.r.o.

Od roku 2018 působí jako zastupitel městské části Praha 9, kde je předsedou opozičního Zastupitelského klubu Pirátů. Na Radnici Prahy 9 působí v komisích životního prostředí a dopravy a územního rozvoje.

Václav dále působí jako zástupce Pirátů ve výboru zastupitelstva hl. m. Prahy pro energetiku, je členem komisí Rady hl. m. Prahy pro cyklistiku a elektromobilitu a vede pražský pirátský expertní tým pro energetiku.

V roce 2024 byl jmenován PSP ČR do pozice člena dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) a kooptován na pozici člena dozorčí rady společnosti Pražská energetika Holding a.s.

Václav je dlouhodobým příznivcem a propagátorem principů udržitelné a prostorově efektivní dopravy, elektromobility a moderního urbanismu.

Od roku 2021 je vlastníkem produktu v projektu CO2IN, jehož cílem je vytvoření důvěryhodného a škálovatelného nástroje pro dobrovolnou kompenzaci uhlíkové stopy.

Václav mluví šesti evropskými jazyky (angličtina, ruština, němčina, italština, španělština a francouzština). Hraje ochotnické divadlo v Divadelním studiu Martiny Výhodové. Hraje na kytaru, příčnou flétnu a didgeridoo.

Za svou práci v zastupitelstvu pobírá od MČ Praha 9 hrubou měsíční odměnu ve výši 9.302 Kč. Její výše vyplývá z Nařízení vlády č. 318/2017 Sb., a dále z usnesení Zastupitestva MČ Praha 9.

Historický přehled všech příjmů plynoucích z veřejných funkcí je dostupný na této stránce.

Václav vede veřejný kalendář, dostupný zde, který slouží mj. i pro zaznamenávání lobbistických kontaktů dle příslušných předpisů Pirátské strany.

Kalendář

Články

Co znamená stavět město s lidským rozměrem?
17. dubna 2024

Co znamená stavět město s lidským rozměrem?

Proč se v posledních letech v Praze staví převážně projekty, které jsou na první pohled nepřátelské k lidem? Místa, kde je minimální možnost lokálního vyžití a základních služeb, s nevlídným parterem lemovaným betonovými stěnami “podzemních” gar...