Únovoré zastupitelstvo: Piráti chtějí lepší hospodaření Prahy 9 s pozemky. Míříme i na Prosek Court a další kauzy MČ

Únovoré zastupitelstvo: Piráti chtějí lepší hospodaření Prahy 9 s pozemky. Míříme i na Prosek Court a další kauzy MČ

V úterý, 11. února 2020 proběhlo osmé jednání zastupitelstva Prahy 9, kde se probíraly následující body:

Rozpočet: Hospodaření městské části výrazně pomůže zvýšení příjmů z daně z nemovitých věcí, která se zvýšila pro právnické osoby. Díky tomu se provozní hospodaření MČ může dostat do černých čísel. Nicméně obří investiční apetit, financovaný z peněz z privatizace není dlouhodobě udržitelný. Zároveň MČ chybí strategické pozemky pro další rozvoj, a proto jsme apelovali na to, aby MČ našla vhodné pozemky pro nákup. Ty zároveň umožní efektivnější investici peněz občanů, než téměř nulové úroky na účtech, ale i řešení chybějící veřejné vybavenosti operativnějším způsobem. Budoucnost MČ bychom měli mít co nejvíce v našich rukou. Návrh má podporu místostarosty Portlíka, proto věříme, že se bude brzy realizovat.

Prosek Court: V rámci tohoto projektu měla městská část prodat lukrativní pozemky vedle metra Prosek skupině J&T. Protože ale vykazoval celou řadu podezřelých znaků a zároveň nebyl oproti slibům vůbec řádně projednán v komisích a výborech, bojovali jsme za to, aby byl návrh stažen. V krátkosti lze říci, že projekt není nejlepším řešením pro zachování zeleně, zároveň hodnotící posudek vykazoval velké nesrovnalosti. Celou problematiku shrnul předseda zastupitelského klubu Pirátů Václav Vislous v názorné prezentaci, která sklidila mezi zastupiteli veliký úspěch.

SK Prosek: Zde se hlavní role mediátora ujal pirátský senátor Lukáš Wagenknecht. Vyvíjíme veškeré úsilí pro nalezení funkčního řešení, které zachová sport a zabrání komerčnímu zastavění lokality, ačkoli ta většinově spadá do katastru Prahy 18.

Demolice Jiránkovy vily: Bedlivě sledujeme kroky radnice, která k otázce přistoupila na první pohled velice aktivně a budeme se snažit tuto aktivitu podpořit i z magistrátu. Detailně se o všech kauzách, které se týkají Devítky, můžete pobavit s Piráty každé první pondělí v měsíci v Restauraci U Pecků od 19:00. Událost bude vždy vyvěšena i na našem Facebooku.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu