Václav Vislous, MSc.

Václav Vislous, MSc. je předsedou Pirátů na Praze 9. Vede také náš Zastupitelský klub na Devítce. Na Radnici Prahy 9 působí ve Finančním výboru, v Rozpočtové komisi a Komisi pro digitalizaci. Působí také v republikových Resortních týmech Finance a Energetika.

Václav vystudoval ekonomii na Univerzitě Karlově v Praze a manažerskou a finanční ekonomii na francouzské HEC Paris. Své zkušenosti s manažerským poradenstvím dnes uplatňuje jako projektový manažer.

Na Devítce se zaměřuje se na oblasti strategického rozvoje a hospodaření s majetkem. Jeho hlavním cílem je, aby radnice vytvořila ucelenou strategii svého dlouhodobého rozvoje. Přestože totiž Prahu 9 čeká extrémně rychlý růst, radnice dosud nemá odpovídající plán rozvoje dopravy, školství, zdravotnictví a sociálních služeb, který by na to kompetentně reagoval.

Za svou práci v zastupitelstvu pobírá od MČ Praha 9 hrubou měsíční odměnu ve výši 9.302 Kč. Její výše vyplývá z Nařízení vlády č. 318/2017 Sb., a dále z usnesení Zastupitestva MČ Praha 9. Historický přehled všech příjmů plynoucích z veřejných funkcí najdeš na této stránce.

Veřejný kalendář

Veřejný kalendář Václava Vislouse, který slouží k zaznamenávání lobbistických kontaktů ve smyslu Předpisu o lobbingu podle § 5 bodu c) a dalších relevantních politických aktivit.
Platný od 1. srpna 2020.


Moje aktuality

Žijeme Devítkou
13.06.2022

Žijeme Devítkou

Abych mohl zhodnotit naše působení v zastupitelstvu devítky, sluší se nejdřív jít úplně na začátek. Přesně před čtyřmi lety jsem se přidal do týmu Pirátů jako politikou naprosto nepolíbený člověk. Byl jsem obrněný pouze silnou...

Jak dopadne park Zahrádky? Prosadili jsme územní studii
26.10.2021

Jak dopadne park Zahrádky? Prosadili jsme územní studii

Petice za záchranu parku Zahrádky, pod kterou se podepsalo přes dva tisíce místních, se 14. října projednávala na magistrátu hl. m. Prahy. Developerský projekt, který je na ní plánován, by ukousl velkou část zeleně v...