Ing. Ondřej Kališ

Ing. Ondřej Kališ je člen Pirátů na Praze 9.

Ondřej se narodil v Praze, kde vystudoval gymnázium a následně Fakultu dopravní ČVUT. Od roku 2006 žije v Praze 9 na Proseku.

Od mládí se aktivně zajímal o veřejnou dopravu. V roce 2008 spoluzaložil dopravní sdružení, jehož cílem se postupně stala propagace a popularizace veřejné dopravy a spolupráce s obcemi, které chtějí přispět ke zlepšení dopravní obslužnosti, a v neposlední řadě také hledání a podpora mladých zájemců o dopravu.

Kromě dopravy se Ondřej ve volném čase aktivně věnuje zejména pěší turistice, baví ho rovněž historie a teoretická matematika.

Po ukončení studia získal Ondřej práci na Ministerstvu dopravy, kde řeší především silniční infrastrukturu. Veřejnou dopravou se nadále aktivně zabývá ve volném čase, a to i v rámci Pirátské strany.

Jeho životním snem je kvalitní, příjemná a současně udržitelná doprava pro všechny. Téma dopravy navíc začíná být ve velkých městech velmi aktuální a je třeba strategicky přemýšlet tak, abychom se dokázali svobodně pohybovat i za desítky let. Také k tomu by chtěl přispět v rámci zastupitelstva Prahy 9.


Navrhni úpravu