Jan Brandejs

Jan Brandejs je člen Pirátů a místopředseda Místního sdružení Pirátů na Praze 9. Jan studuje doktorské studium historie na FF UK, kde rovněž přednáší. Zaměřuje se především na dějiny Byzance, středověkého Ruska a částečně také katolické Evropy. Zajímá se o vztah mezi vládnoucími režimy a politickou elitou, vzpourami a společenským vývojem mezi 11. a 14. stoletím.

Z akademického prostředí odešel a nyní se živí jako projektový manažer pro IT. Zaměřuje se na integraci rozsáhlejších administrativních a CRM systémů na míru pro české i nadnárodní společnosti. Zároveň nedávno založil agenturu pro marketing na sociálních sítítch a datovou analytiku se zaměřením na messenger marketing a přidružené služby.

Zajímá se o horskou a poznávací turistiku, fantasy, sci-fi literaturu, ruskou beletrii 19. a 20. století a umění z doby Fin de siècle. Dříve také tvořil historické mapy a věnoval se překladatelství, sazbě a grafice.

Věnuje se především bezpečnostní a zahraniční politice, vedení kampaní na sociálních sítích, sociálním otázkám, transparentnosti a reformám vysokého školství a české vědy.


Navrhni úpravu